Adres: 41-250 Czeladź, ul. Dehnelów 40   Telefon: 796-299-099

Jesteś tutaj: O mnie

O mnie

Jestem absolwentką Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej, ukończyłam studia dietetyczne o specjalizacji dietetyka kliniczna pierwszego oraz drugiego stopnia osiągając tytuł magistra. Zajmuję się żywieniem w chorobach dietozależnych tj. m.in. osteoporozie, nadciśnieniu tętniczym, nadwadze i otyłości oraz cukrzycy typu II. Pomagam poprawić stan zdrowia osób chorujących na niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy typu Hashimoto, celiakię, refluks oraz wiele innych chorób podczas których niezmiernie ważna jest stosowana dieta i stan odżywienia. Ukończyłam certyfikowane szkolenie School of Insulinresistance Therapy i jestem jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym przez Fundację Insulinooporność. Dzięki doświadczeniu w pracy z wieloma pacjentami do każdego przypadku podchodzę bardzo indywidualnie i dobieram swoje zalecenia tak, aby poprawić stan zdrowia a także wygląd i samopoczucie.

Od 2020 roku pracuję w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich, gdzie konsultuję pacjentów odziałów z różnymi jednostkami chorobowymi (m.in cukrzycą, zapaleniem trzustki, WZJG, chorobą Leśniowskiego-Crohna, otyłością,  zapaleniem żołądka, dną moczanową). Przygotowuję pacjentów do zabiegów bariatrycznych i edukuję ich w zakresie rozszerzania diety oraz żywienia po zabiegu. Jestem Koordynatorem pilotażowego programu Dieta Mamy - prowadzę konsultacje dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Jestem codziennie obecna na oddziale położnczym gdzie wspieram oraz edukuję w zakresie diety mamy w ciąży i podczas karmienia piersią. Doradzam kiedy i jak rozszerzać dietę niemowląt.

Moją pasją popartą wiedzą z okresu studiów oraz licznych szkoleń jest dietetyka pediatryczna. Zajmuję się żywieniem niemowląt i małych dzieci. Przygotowuję rodziców do rozszerzania diety oraz wspieram ich w tym trudnym okresie. U dzieci u których występuje alergia bądź nietolerancja pokarmowa przygotowuję dietą eliminacyjną.

Jako dietetyk interesuję się dietą dla płodności oraz żywieniem w czasie ciąży i karmienia piersią. Konsultuję pary starające się o zajście w ciążę, dobieram odpowiednią dietę oraz jeśli jest taka potrzeba zalecam suplementację.

Ponadto z sukcesami tworzę jadłospisy dla osób chcących poprawić swój wygląd, samopoczucie i zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Moje jadłospisy są zawsze indywidualnie stworzone dla pacjenta. Uwzględniam osobiste preferencje smakowe, tryb życia, pracę i aktywność fizyczną. Swoje zalecenia zawsze opieram o aktualne doniesienia naukowe i nie stosuję diet, których skuteczność nie jest potwierdzona w badaniach.